Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków. Próchnica zębów jest jedną z chorób społecznych, która nieleczona prowadzi do poważnych zmian nie tylko w jamie ustnej, ale i w całym organizmie. Z tego powodu w naszej klinice przywiązujemy szczególną uwagę do profilaktyki próchnicy i jej leczenia.

Nasi specjaliści stosują bezbolesne i najnowsze techniki z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Im szybciej zdiagnozujemy próchnicę, tym szybsze i prostsze będzie leczenie. Dlatego tak bardzo ważne są kontrole okresowe, nawet wtedy gdy wydaje się nam, że nic się nie dzieje.

Dlaczego leczenie zachowawcze jest tak ważne?

Niestety czasem pomimo prawidłowej higieny jamy ustnej bakterie wygrywają z zębami i powstaje ubytek tkanek zęba.W celu zapobiegnięcia dalszemu zniszczeniu struktury szkliwa i zębiny, konieczne jest usunięcie próchnicy, a następnie wypełnienie powstałego ubytku materiałem kompozytowym, zwanym potocznie przez pacjentów „plombą”. Dbając o komfort naszych pacjentów każde leczenie przeprowadzamy w znieczuleniu i izolacji zęba od środowiska jamy ustnej za pomocą koferdamu. Staramy się, aby każda rekonstrukcja utraconych tkanek zęba była nie tylko jak najbardziej estetyczna, ale przede wszystkim odtwarzała naturalną morfologię tkanek zęba. Ma to znaczący wpływ na trwałość naszych wypełnień, ponieważ “pracują” one tak jak naturalne tkanki zęba.

Zdrowy uśmiech to podstawa dobrego samopoczucia i wyglądu.

Dlaczego nie warto lekceważyć próchnicy?

Nieleczona próchnica to duże ryzyko konieczności wdrożenia leczenia endodontycznego lub protetycznego, a może nawet doprowadzić do utraty zęba. Warto pamiętać, że próchnica to choroba nie tylko jamy ustnej. Bakterie przedostają się do krwiobiegu i rozprzestrzeniają się po organizmie. Kłębuszkowe zapalenie nerek, choroby trzustki, udar czy zapalenie wsierdzia to tylko kilka z chorób, którym sprzyjają bakterie próchnicotwórcze.

Dlaczego Pacjenci nas wybierają?

  • skuteczna diagnostyka i profilaktyka
  • zespół najlepszych stomatologów
  • bezbolesne zabiegi
  • używamy wyłącznie materiałów klasy premium m.in. Enamel (Micerium), Clearfil (Kuraray Noritake)
  • wypełnienia są nie do odróżnienia od naturalnych zębów pacjenta, stabilne kolorystycznie i  trwałe na lata
  • stosujemy techniki maksymalnie ograniczające inwazyjność leczenia
  • standardowo zabiegi przeprowadzamy w osłonie z koferdamu, który izoluje leczony ząb od środowiska bakteryjnego jamy ustnej

Stomatologią zachowawczą zajmuje się:

Dominika Koss

lekarz dentysta

Ewelina Kresta

lekarz dentysta