Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Silne i piękne zęby poprawiają nasze samopoczucie i wiarę w siebie oraz korzystnie wpływają na odbiór naszej osoby – zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Dbamy o to, aby spełnić najwyższe oczekiwania dotyczące pięknego uśmiechu u naszych Pacjentów  i oferujemy  cyfrowe projektowanie indywidualnego uśmiechu (Digital Smile Design -DSD). Metodę Digital Smile Design stworzył brazylijski dentysta Christian Coachman, który zauważył, że nawet najlepiej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia.
Projektowanie uśmiechu jest to proces, który symuluje wynik leczenia. To unikalna metoda, dzięki której mamy wyjątkową możliwość kompleksowego zaprojektowania całkowicie odmienionego uśmiechu. Umożliwia nam i pacjentowi wizualizację wyników leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem, poprawia komunikację i wzrost przewidywalności każdego etapu leczenia. Swoją ogromną popularność, koncept DSD zawdzięcza temu, że pozwala stworzyć idealny uśmiech indywidualnie dopasowany do twarzy pacjenta.

Wykorzystując osiągnięcia współczesnej stomatologii estetycznej mamy możliwość spełnić oczekiwania najbardziej wymagających Pacjentów. 

A co najważniejsze: Pacjent od samego początku aktywnie uczestniczy w tworzeniu swojego nowego uśmiechu!

Dlaczego DSD w Stomatologii NOVA?

Pacjent od samego początku aktywnie uczestniczy w tworzeniu swojego nowego uśmiechu.

Wizualizacja nowego uśmiechu jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Efektem analizy uśmiechu jest przejrzysty, zrozumiały plan leczenia.

Dzięki DSD możemy zastosować najmniej inwazyjne techniki spełniając oczekiwania estetyczne Pacjenta.

Doświadczenie i setki wykonanych projektów uśmiechów. W procesie projektowania korzystamy z oprogramowania 3shape i Exocad.

Będziesz zachwycony możliwością zobaczenia spodziewanych efektów leczenia przed jego rozpoczęciem.

Jak wygląda procedura projektowania cyfrowego uśmiechu?

1

Zebranie wszelkich informacji niezbędnych do stworzenia cyfrowego projektu uśmiechu. W tym celu wykonujemy zdjęcia fotograficzne i krótkie filmy twarzy, zdjęcia wewnątrzustne i cyfrowe skany zębów, przeprowadzamy dokładny wywiad i poznajemy Twoje cechy osobowości oraz wyobrażenia o pięknym uśmiechu.

2

Analiza zebranych danych pozwala zaprojektować cyfrowo nowy uśmiech, który następnie jest przenoszony na realny model przestrzenny.

3

W kolejnym etapie, na bazie modelu 3D, podczas kolejnej wizyty projekt przyszłego uśmiechu ostrożnie przenoszony jest bezpośrednio na zęby Pacjenta bez ingerencji w ich strukturę. Wykonywane są zdjęcia i filmy pacjenta pod różnymi kątami, aby lekarz jak i pacjent mogli ocenić wygląd przyszłego uśmiechu i ewentualnie wprowadzić drobne korekty.

4

Po akceptacji projektu nowego uśmiechu przygotowywany jest plan leczenia. Często osiągnięcie idealnego efektu końcowego zależy od pracy zespołu lekarzy np. ortodonty, chirurga czy periodontologa oraz laboratorium protetycznego. Projekt uśmiechu i plan leczenia ułatwia komunikację między specjalistami na każdym etapie procesu leczenia, co w znacznej mierze przyspiesza samo leczenie i minimalizuje ryzyko niepowodzeń. W efekcie końcowym Pacjent otrzymuje uśmiech o jakim marzył.

FAQ

1. Jak długo trwa przygotowanie projektu nowego uśmiechu?

Wstępną cyfrową wizualizację nowego uśmiechu na ekranie monitora możemy wykonać już na pierwszej wizycie. Gdy pacjent chciałby nowy uśmiech „przymierzyć” na własnych zębach, to w tym przypadku potrzebujemy trochę czasu na przygotowanie dokładnego projektu oraz modeli. Przedstawienie efektów naszej pracy odbywa się na kolejnej wizycie.

2. Czy wizualizacja projektu uśmiechu wiąże się z jakąś ingerencją w zęby?

Zdecydowanie nie. Metoda ta została po to stworzona, aby  pacjent bez uszczerbku dla zębów mógł zobaczyć jaki może być efekt końcowy leczenia, czyli jego wymarzony uśmiech. Dopiero po akceptacji projektu i planu leczenia przystępujemy do działania.

3. Czy jest możliwość pokazania projektu nowego uśmiechu moim bliskim?

Oczywiście. Pacjent otrzymuje od nas cyfrowy projekt, zdjęcia przed i po wizualizacji nowego uśmiechu. Często pacjenci są tak zachwyceni wyglądem po założeniu próbnych zębów, że nie chcą ich ściągać, aby móc pokazać je najbliższym.

Lekarz stomatolog Sebastian Jędraszczyk, specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji. Projektowaniem uśmiechu zajmuje się od 2014 roku, po odbyciu certyfikowanego kursu DSD przeprowadzonego przez Christiana Coachman’a.

Cyfrowym projektowaniem uśmiechu zajmuje się:

Sebastian Jędraszczyk

lekarz dentysta
spacjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji