Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest ważnym elementem leczenia interdyscyplinarnego w naszej codziennej pracy. Zabiegi chirurgiczne wykonywane w naszej klinice pozwalają nam przygotować pacjenta do leczenia ortodontycznego, protetycznego i implantologicznego. Naszym priorytetem jest, aby każdy zabieg chirurgiczny był bezbolesny i bezpieczny. Dla podniesienia komfortu pacjenta i pewności, że okres gojenia będzie przebiegał bezproblemowo, pacjent otrzymuje od nas zestaw pozabiegowy, który obejmuje listę zaleceń, zimny okład oraz płyn do pielęgnacji jamy ustnej.

Usuwanie zębów to ostateczność!

W naszej klinice dokładamy wszelkich starań, aby usuwanie zębów było ostatecznością. Nasi pacjenci przychodzą do nas w celu leczenia zębów, a nie ich usuwania. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy jesteśmy bezsilni i musimy ząb usunąć. Jednak zanim do tego dojdzie, decyzja o jego usunięciu podejmowana jest na podstawie wnikliwych badań radiologicznych. Zawsze musimy mieć pewność, że nie ma innej możliwości leczenia. Sam zabieg jest zawsze bezbolesny. Dzięki miejscowemu znieczuleniu przebiega on szybko i sprawnie, a używając precyzyjnych narzędzi staramy się, aby był on jak najbardziej delikatny.

W naszej klinice zajmujemy się również usuwaniem „ósemek” potocznie nazywanych zębami mądrości. Również w tym przypadku decyzja o usunięciu zęba podejmowana jest na podstawie dokładnego badania i diagnostyki radiologicznej. Najczęstszym powodem usunięcia ósemek jest ich nieprawidłowe wyżynanie powodujące zaburzenia zgryzu, nawracające stany zapalne dziąsła w ich okolicy oraz ryzyko uszkodzenia zębów sąsiadujących.

Jak wygląda leczenie chirurgiczne oraz jakie usługi są wykonywane w Stomtologia Nova?

Każdy zabieg usunięcia zęba poprzedzony jest wykonaniem radiologicznego badania 3D (tomografia stożkowa). Daje to nam możliwość precyzyjnego  zaplanowania bezpiecznego zabiegu.

W naszej klinice wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

  • ekstrakcje zębów,
  • ekstrakcje zębów zatrzymanych, w tym ósemek,
  • resekcje korzeni zębów,
  • zabiegi regeneracyjne kości i tkanek miękkich,
  • implantacje.

Dlaczego Pacjenci przychodzą do Stomatologia Nova na leczenie chirurgiczne?

  • Każdy zabieg chirurgiczny poprzedzony jest dokładnym badaniem i diagnostyką chirurgiczną.
  • Usuwamy zęby tylko wtedy, gdy nie ma innej możliwości leczenia.
  • Zabiegi są całkowicie bezbolesne i bezpieczne, a także wykonywane z zachowaniem zasad aseptyki.
  • Po każdym zabiegu rana jest zabezpieczona tak, aby gojenie przebiegało bez komplikacji.

Chirurgią stomatologiczną zajmuje się:

Sebastian Jędraszczyk

lekarz dentysta
spacjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji

Renata Samulak

dr nauk medycznych,
specjalista periodontologii