Zalecenia w trakcie i po wybielaniu zębów

Jakie są zalecenia?

Aby wybielanie było skuteczne i przede wszystkim bezpieczne dla naszych zębów powinno być przeprowadzone pod kontrolą lekarza stomatologa. Również stosowanie do zaleceń lekarza ma duży wpływ na efekt końcowy wybielania. Twoja dieta i nawyki będą miały wpływ na przebieg procesu wybielania i zachowania jego efektów.

Przede wszystkim należy unikać spożywania płynów zawierających barwniki takich jak herbata, kawa, soki z czerwonych owoców, czerwone wino. Niektóre przyprawy jak na przykład kurkuma lub spożywanie np. buraków będą miały wpływ na efekt końcowy wybielania. Nie należy zapominać o regularnej i prawidłowej higienie jamy ustnej.

W przypadków pojawienia się dolegliwości bólowych lub nadwrażliwości zębów wybielania należy przerwać na kilka dni aż do ustąpienia objawów. W tym czasie można stosować pasty i płyny do płukania jamy ustnej o zwiększonej zawartości fluoru. Nie zapominając przy tym o przestrzeganiu odpowiedniej diety. Gdyby ból utrzymywał się dłużej lub nasilał się należy niezwłocznie powiadomić o tym lekarza.

Leczeniem implantologicznym zajmuje się:

Sebastian Jędraszczyk

lekarz dentysta
spacjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji