Cennik

W Stomatologia NOVA skupiamy się na całym zdrowiu jamy ustnej Pacjenta. Naszym celem jest osiągnięcie najwyższej jakości i estetyki w oferowanych przez nas usługach. Gwarantujemy, że wszystkie usługi stomatologiczne są wykonane przez naszych specjalistów z najwyższą starannością, według aktualnych i najnowszych metod leczenia, przy użyciu najlepszych materiałów i technologii. Przed przystąpieniem do leczenia przeprowadzamy dokładną diagnostykę jamy ustnej Pacjenta, poznajemy oczekiwania dotyczące efektów leczenia. Bazując na tych informacjach przygotowywany jest szczegółowy plan leczenia z kosztorysem, który Pacjent otrzymuje jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Dopiero po zaakceptowaniu planu leczenia przystępujemy do jego realizacji. Dbając o komfort naszych Pacjentów podczas leczenia do każdego zabiegu oferujemy bezpłatne znieczulenie. Podany cennik ma formę informacyjną i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. W przypadku złożonego leczenia kompleksowego koszt całkowity leczenia jest przygotowywany indywidualnie.

Badanie stomatologiczne

Badanie jamy ustnej, po którym dowiesz się o stanie Twojego uzębienia i możliwościach leczenia. Podczas wizyty przeprowadzamy szczegółowe badanie i wywiad, wykonujemy zdjęcia fotograficzne zębów, po czym każdy Twój problem jest wnikliwie omawiany. Czas trwania wizyty 1-1,5 godziny.

200 zł
Indywidualny projekt uśmiechu – Digital Smile Design (DSD)

To unikalna metoda dzięki której mamy wyjątkową możliwość kompleksowego zaprojektowania całkowicie odmienionego uśmiechu, który będzie idealnie dopasowany do twarzy Pacjenta. Dzięki nowoczesnej technologii cyfrowej możemy zaprezentować efekt naszej przyszłej pracy jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Jednocześnie pomaga wybrać najlepsze rozwiązania do osiągnięcia zaplanowanego efektu końcowego. Wykorzystując zdjęcia fotograficzne, skany cyfrowe i tomografię komputerową projektujemy Twój nowy uśmiech. Na kolejnej wizycie zakładany jest na zęby wykonany w laboratorium zestaw nakładek, które oddają planowany ostateczny efekt leczenia, do którego będziemy dążyć.

500–2000 zł
Plan leczenia

Na podstawie badania stomatologicznego, dokumentacji fotograficznej oraz analizy badań radiologicznych przygotowujemy plan leczenia z kosztorysem, który Pacjent otrzymuje w formie pisemnej. Do zaplanowania leczenia protetycznego i ortodontycznego niezbędne jest wcześniejsze wykonanie modeli diagnostycznych. Szczegółowy plan leczenia i kosztorys Pacjent otrzymuje jeszcze przed rozpoczęciem leczenia i dopiero po jego zaakceptowaniu umawiany jest na kolejne wizyty. Na przygotowanie planu leczenia potrzebujemy od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od stopnia skomplikowania i zakresu leczenia. Przedstawienie

100–400 zł
Zdjęcie pantomograficzne (pantomogram)
100 zł
Zdjęcie cefalometryczne
100 zł
Tomografia łuku górnego i dolnego

Badanie, które wykonujemy standardowo przed planowaniem leczenia implantologicznego, chirurgicznego oraz przed powtórnym leczeniem kanałowym zęba. Tomografia komputerowa jest badaniem bezpiecznym, krótkotrwałym i nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjenta. Na życzenie wykonane badanie radiologiczne możemy zapisać na płycie CD wraz z programem do odczytu badania lub wysłać na adres e-mail.

200–350 zł

Stosujemy metodę wybielania nakładkowego, którą uważamy za najbezpieczniejszą. Żel wybielający jest aplikowany do nakładek silikonowych zakładanych samodzielnie przez Pacjenta na zęby.
Wybielanie zębów jest poprzedzone badaniem jamy ustnej, a w szczególności ocenie podlega szczelność wypełnień w zębach oraz stan tkanek miękkich otaczających zęby. Przed wybielaniem zęby są oczyszczane z osadów i kamienia nazębnego. Nakładki wykonujemy na podstawie skanu cyfrowego zębów, co gwarantuje ich idealne dopasowanie i szczelność.
Wybielanie zębów rekomendujemy przed rozpoczęciem leczenia estetycznego w odcinku przednim (licówki, korony pełnoceramiczne, wymiana wypełnień kompozytowych), kiedy planowany kolor docelowych uzupełnień protetycznych będzie znacznie jaśniejszy od zębów z nimi sąsiadujących.

WYBIELANIE ZĘBÓW NAKŁADKOWE

Koszt obejmuje: wykonanie 2 nakładek, zestaw żelu wybielającego, pasta wspomagająca wybielanie, żel znoszący nadwrażliwość zębów, 1 wizyta kontrolna w trakcie wybielania.
Łącznie 3 wizyty.

1500 zł
WYBIELANIE POJEDYNCZEGO ZĘBA MARTWEGO

Wybielanie wewnątrzkomorowe przebarwionego zęba martwego (leczonego wcześniej kanałowo) przeprowadzane jest podczas 3-4 wizyt, w odstępach kilkudniowych.

500 zł

Higienizacja polega na całkowitym usunięciu kamienia oraz osadu nazębnego tzw. skalingu, piaskowaniu, polerowaniu powierzchni zębów oraz zabezpieczeniu szkliwa za pomocą fluoru. Zabiegi wykonywane są w powiększeniu mikroskopu lub lup co gwarantuje ich dokładność i bezpieczeństwo. Rekomendujemy przeprowadzanie zabiegów higienizacyjnych co 6 miesięcy.

LAKOWANIE ZĘBA

Zabieg profilaktyczny polegający na oczyszczeniu powierzchni zęba i wypełnieniu lakiem szczelinowym miejsc najbardziej podatnych na powstawanie próchnicy (bruzdy, szczeliny i otwory ślepe na powierzchni zębów). Zalecamy lakowanie zębów u dzieci i młodzieży w okresie wyrzynania zębów stałych.

200 zł
LAKIEROWANIE ZĘBA – znoszenie nadwrażliwości zęba

Zabieg wykonujemy u osób o zwiększonej podatności na występowanie próchnicy zębów, po zakończeniu leczenia ortodontycznego (zdjęciu aparatów stałych) oraz zęby wykazujące nadwrażliwość.

140 zł
SKALING ZĘBÓW
290 zł
SKALING, PIASKOWANIE, POLEROWANIE ORAZ INDYWIDUALNY INSTRUKTAŻ HIGIENY J. USTNEJ
400 zł
SKALING ZĘBÓW GŁĘBOKI

Usunięcie złogów nazębnych nad- i poddziąsłowych w połączeniu z płukaniem kieszonek zębowych i piaskowaniem poddziąsłowych powierzchni korzeni urządzeniem Perio Air Flow. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym i w powiększeniu lup zabiegowych.

600 zł

Leczenie zachowawcze (wypełnienia) przeprowadzamy w powiększeniu mikroskopu lub lup zabiegowych, izolując zęby od środowiska jamy ustnej koferdamem oraz stosując wysokiej jakości materiały. Pozwala to nam na wykonanie wypełnień kompozytowych w sposób bezpieczny i z najwyższą dokładnością, których trwałość sięga nawet kilkunastu lat.

WYPEŁNIENIE KOMPOZYTOWE

Wypełnienia, które idealnie odwzorowują naturalną morfologię zębów i odbudowują prawidłową funkcję

350-600 zł
LICÓWKA KOMPOZYTOWA (BONDING)

Do wykonania licówek kompozytowych stosujemy włoski kompozyt ENAMEL, najwyżej oceniany przez klinicystów na całym świecie, który charakteryzuje się najwyższą estetyką, trwałością i przede wszystkim biokompatybilnością.

1000 zł
FLOW INJECTION (1 łuk zębowy/2 łuki zębowe)

Biofunkcjonalna, nie wymagająca szlifowania, kosmetyczna odbudowa zębów techniką wtryskiwanego kompozytu.

9000/17000 zł
ICON – usuwanie przebarwień szkliwa

Usuwanie białych plamek na zębach wykonujemy przy pomocy innowacyjnego systemu ICON, który nie tylko usuwa przebarwienia, ale także hamuje rozwój próchnicy.

400 zł

Leczenie endodontyczne (kanałowe) zęba wykonujemy zawsze w izolacji od środowiska jamy ustnej i pod kontrolą mikroskopu zabiegowego. Dokładamy wszelkich starań, aby całe leczenie kanałowe Państwa zęba odbyło się na jednej wizycie.
Powtórne leczenie kanałowe (RE-ENDO) przeprowadzamy wówczas, gdy wykonane w przeszłości dotychczasowe leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Jest ono zawsze trudniejsze, bardziej pracochłonne i wymagające od lekarza najwyższej precyzji oraz dużego doświadczenia. Dla wygodny naszych pacjentów, każdy z gabinetów dentystycznych wyposażony jest w nowoczesny, cyfrowy aparat rentgenowski.

Leczenie kanałowe zęba
od 950 zł
Powtórne leczenie kanałowe zęba
od 1150 zł
Usunięcie złamanego narzędzia z kanału korzeniowego
400 zł
Resekcja wierzchołka korzenia

Mikrochirurgiczny zabieg polegający na odcięciu wierzchołka korzenia i usunięciu go wraz z otaczającymi go zmianami zapalnymi (ziarnina, torbiel). Aby zabieg resekcji wierzchołka korzenia był bezpieczny i przeprowadzony jak najmniej inwazyjnie wykonujemy jest pod kontrolą mikroskopu zabiegowego.

1600 zł

Naszym głównym celem jest spełnić oczekiwania estetyczne i funkcjonalne naszych Pacjentów. Proponowane przez nas leczenie protetyczne zawsze jest indywidualnie dobierane do potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Oferujemy rozwiązania protetyczne zarówno z protetyki klasycznej jak i te najnowocześniejsze, wykorzystując do tego technologie cyfrowe począwszy od etapu projektowania uśmiechu, poprzez wyciski cyfrowe a kończąc na wykonaniu prac protetycznych w technice CAD/CAM. Na nasze prace protetyczne udzielamy rękojmi nawet do 5 lat. Ostateczny koszt leczenia ustalany jest indywidualnie w zależności od zakresu leczenia.

INLAY, ONLAY, OVERLAY

Estetyczna odbudowa protetyczna wykonywana w przypadku zniszczeń korony zęba (rozległe ubytki próchnicowe, złamania częściowe zębów, stan po leczeniu kanałowym), kiedy odbudowa przy użyciu wypełnień kompozytowych nie gwarantuje prawidłowej i trwałej rekonstrukcji takiego zęba.

1900 zł
LICÓWKA PORCELANOWA

Licówki są uzupełnieniami estetycznymi w postaci cienkich płatków porcelanowych, które są przyklejane do zębów na powierzchniach wargowych/policzkowych. Pozwalają m.in. na: zmianę koloru, korektę kształtu zęba, zamknięcie szpar między zębami.

2300 zł
LICÓWKA PORCELANOWA PREMIUM

Bardzo cienkie licówki porcelanowe o najwyższej estetyce i bardzo naturalnym wyglądzie. Istnieje możliwość wykonania ich na zębach bez wcześniejszej preparacji. Ceramika napalana jest w całości ręcznie.

2800 zł
KORONA PORCELANOWA e.MAX

Korony pełnoceramiczne e.Max najlepiej ze wszystkich koron naśladują naturalny kolor zęba zachowując jednocześnie wysoką wytrzymałość mechaniczną. Szczególnie polecana na zęby w odcinku przednim.

2300 zł
KORONA CERKONOWA

Korona ze względu na dużą wytrzymałość mechaniczną może być stosowane na wszystkich zębach jako korona pojedyncza lub jako element mostu protetycznego.

2200 zł
KORONA PORCELANOWA NA BAZIE STOPU METALI NIESZLACHETNYCH

Korona porcelanowa, która posiada wewnętrzy metalowy szkielet i ze względu na dużą wytrzymałość mechaniczną może być stosowane na wszystkich zębach jako korona pojedyncza lub jako elementy mostu protetycznego. Dobra estetyka.

2000 zł

W leczeniu ortodontycznym oferujemy bardzo szeroki wybór systemów ortodontycznych. Niezależnie od Twojego wieku nasz doświadczony specjalista ortodoncji dobierze najlepsze rozwiązanie, które szybko i skutecznie pozwoli osiągnąć efekt estetyczny i funkcjonalny. Oferujemy również leczenie ortodontyczne za pomocą systemów nakładkowych (INVISALIGN, ONCE). Dzięki prostocie zdejmowania i zakładania nakładek można cieszyć się ulubionymi potrawami bez żadnych ograniczeń, a mycie i nitkowanie zębów nie stanowi najmniejszych problemów.

APARAT STAŁY METALOWY
2500 zł
APARAT STAŁY ESTETYCZNY
od 3200 zł
INVISALIGN – system nakładkowy
od 9000 zł
ONCE – system nakładkowy
od 5000 zł

Leczenie implantologiczne to najbezpieczniejsza i najbardziej przewidywalna metoda uzupełnienia braków zębowych. Dzięki stosowanej przez nas diagnostyce cyfrowej (tomografia, skany cyfrowe, programy do planowania leczenia) możemy precyzyjnie zaplanować, a następnie wykonać całe leczenie implantologiczne, które będzie dla Pacjenta bezpieczne i komfortowe. W naszej praktyce korzystamy z implantów i komponentów protetycznych renomowanej szwajcarskiej marki Straumann, wiodącego producenta implantów na świecie. Implanty Straumann® są jednym z najlepiej udokumentowanych i przebadanych klinicznie, co w połączeniu z naszym doświadczeniem gwarantuje Pacjentom bezpieczeństwo i trwałość leczenia.

EKSTRAKCJA ZĘBA

Koszt uzależniony jest od zęba, jego pozycji i trudności zabiegu

350-1000 zł
ZABIEG WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Bez dodatkowych zabiegów regeneracji kości.

3500 zł
REGENERACJA KOŚCI

Ocena kosztu zabiegu jest indywidualna, zależna od rozpiętości zabiegu, lokalizacji i użytych materiałów

od 1500 zł
IMPLANTACJA NATYCHMIASTOWA

Zabieg usunięcia zęba, regeneracji kości zębodołu, natychmiastowe wszczepienie implantu, plastyka tkanek miękkich, uzupełnienie tymczasowe – 1 wizyta !

5200 zł
PODNIESIENIE DNA ZATOKI SZCZĘKOWEJ (SINUS LIFT)
2000-6000 zł
KORONA CERKONOWA LICOWANA PORCELANĄ Z ŁĄCZNIKIEM IMPLANT-KORONA

Koszt uzależniony jest od rodzaju użytego łącznika

3200-3500 zł