Ależ mamy dla Was nowinę, gdyż wiemy jak wiele osób na to czekało! Organizujemy Dzień otwarty z ORTODONCJĄ NAKŁADKOWĄ!
Kiedy? 1 marca w godzinach 9:00-15:30
Co szykujemy? Dla każdej umówionej osoby: bezpłatna konsultacja u naszej wspaniałej dr n. med. Alicji Malinowskiej-Jędraszczyk!
Bezpłatnie zrobimy również skan uśmiechu, fotografie zębów i twarzy oraz pokażemy Wam wizualizację efektów leczenia!
Zapraszamy każdego, kto chciałby mieć piękne, równe zęby, zastanawia się nad aparatem, być może nie wie, czy aparat nakładkowy to dobre rozwiązanie.
Jak się umówić?
Najlepiej telefonicznie: ☎️ 91 82 99 444 lub ☎️ 91 82 99 447, ale oczywiście może być to każda forma.
Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która obejmuje profilaktykę i leczenie wad zgryzu u dzieci i dorosłych. Nieprawidłowe ustawienie zębów i/lub niewłaściwe relacje międzyszczękowe dotyczą wielu pacjentów, mogąc stanowić problem estetyczny i funkcjonalny. Rozwiązaniem jest leczenie ortodontyczne dopasowane do potrzeb pacjenta, jego wieku i przeprowadzane według indywidualnego, szczegółowego planu.
Poprzez prawidłowo dobrane i stosowane techniki ortodontyczne jesteśmy w stanie znacznie poprawić warunki zgryzowe, a przez to komfort życia pacjenta.
Na co dzień korzystamy z innowacyjnych technologii cyfrowych, które są nieodłącznym elementem dzisiejszego świata ortodoncji. Dzięki nim zwiększamy precyzję i skuteczność leczenia oraz polepszamy komunikację pomiędzy lekarzem prowadzącym leczenie ortodontyczne a pacjentem.
Nieleczona wada zgryzu może doprowadzić do wielu niepożądanych skutków m.in. nieprawidłowego starcia- zniszczenia zębów, próchnicy z powodu braku dostępności do zabiegów higienicznych, upośledzenia żucia, a także współistnienia wad wymowy.
Pierwszym krokiem jest zawsze wywiad, badanie zewnątrz- i wewnątrzustne oraz poznanie potrzeb pacjenta. Następnie wykonujemy fotografie twarzy, uśmiechu i zębów, zdjęcia rentgenowskie (pantomogram i cefalogram) oraz skan uzębienia, który pozwala zapomnieć o nieprzyjemnych wyciskach.
Kolejną wizytę wyznaczamy co najmniej po tygodniu, aby przygotować plan leczenia dla pacjenta. Aby go wykonać, niezbędne są wszystkie zebrane wcześniej dane.
Na drugiej wizycie przedstawiamy pacjentowi plan leczenia. Objaśniamy kolejne kroki, uzasadniamy wybór metody leczenia, rodzaj aparatu i odpowiadamy na pytania pacjenta.
Dwie pierwsze wizyty trwają około godziny każda. Dopiero po akceptacji planu rozpoczynamy leczenie. Przed montażem aparatu ortodontycznego wskazany jest zabieg higienizacyjny i wyleczenie zębów, jeśli tego wymagają.
Absolutnie nie. Montaż aparatów odbywa się całkowicie bezboleśnie. Dyskomfort może pojawić się następnego dnia i dotyczy on najczęściej dolegliwości związanych z nagryzaniem, dlatego przez 3-5 dni należy stosować "miękką" dietę.
Leczenie Systemem Invisalign to proces noszenia zestawu przezroczystych, zdejmowanych nakładek, które stopniowo prostują zęby. Bez zamków, drutów i bez ograniczeń, które związane są z metalowymi aparatami ortodontycznymi.
Do takich produktów zaliczyć należy wszelkie produkty twarde (np. twarde owoce i warzywa - jabłka, gruszki, marchewka itp., suchary, twarde pieczywo, twarde słodycze, orzechy, tzw. słodkie batony), ciągnące i oklejających zęby (np. toffi, wspomniane wcześniej batony)
O zęby trzeba dbać zawsze a w trakcie leczenia aparatem stałym szczególnie, tzn. należy więcej czasu poświęcić na higienę tak by wszystkie powierzchnie zębów i elementy aparatu oczyścić starannie. Służą do tego specjalne akcesoria do dbania o aparat i zęby, takie jak specjalne szczoteczki, wyciorki, pasty, płyny do płukania ust. Dbałość o higienę w tym szczególnym czasie pomoże uniknąć ewentualnych komplikacji i przyczynić się do sprawnego (może nawet szybszego) wyleczenia wady ortodontycznej. Wszystkie te zabiegi wymagają trochę dodatkowej pracy i zręczności manualnej
Przy prawidłowo dopasowanym aparacie z pewnością nie. Mogą natomiast pojaić się dolegliwości podobne do tych, jak przy aparatach stałych, jednakże ustępują one po wyjęciu aparatu
Skontaktuj się z nami przez poniższy formularz: